четвер, 4 січня 2018 р.

Інклюзивна освіта від інтегрування в закладі – до інтегрування в суспільство_Будинок дитячої та юнацької творчості


       Проблема навчання дітей з інвалідністю є сьогодні надзвичайно актуальною. Залучення дітей з особливостями психофізичного розвитку до діяльності в колективі разом зі здоровими одноліткам якомога раніше сприяє розвитку їхньої самостійності, впевненості, сміливості та інших особистісних якостей. Суспільство зобов’язане надати можливість кожній дитині, незалежно від її потреб та інших обставин, повністю реалізувати свій потенціал, приносити користь суспільству і стати повноцінним його членом.
     У Білокуракинському Будинку дитячої та юнацької творчості з 2016 року створено комфортні умови для роботи з дітьми з інвалідністю. За підтримки Міжнародної організації з міграції уряду Японії, було облаштовано кімнату психологічного розвантаження та інші умови для роботи з дітьми, що мають особливості психофізичного розвитку. Першим кроком у цьому напрямку було проведення круглого столу, до якого запросили голову Громадської організації людей з інвалідністю імені Святителя Луки, батьків, які мають дітей з інвалідністю, було проведено анкетування та визначено чотири напрямки роботи з дітьми даної категорії. Це:
-          Психологічний клуб «Інсайт»;
-          Творча студія «Талант-фест»;
-          Музично-розважальний центр «Step-up»;
-          Екологічний парк «Чисте довкілля».
Зупинимося детально на кожному з напрямків.

     Психологічний клуб «Інсайт» створено з метою вільного доступу до кваліфікованої соціально-психологічної допомоги. Практичний психолог надає консультаційні, діагностичні та корекційні послуги. Працюють пальчиковий театр, психологічний театр масок «Мушля»; діти відвідують кімнату психологічного розвантаження, в якій облаштовано кульковий басейн, є ортопедичний килимок, настільні ігри та ін.
     Активно працює Творча студія «Талант-фест». У її рамках організовано майстер-класи з канзаши, малювання, спрей-арту, виготовлення оберегів, ляльок-мотанок, аплікацій з природного матеріалу.                                                                  
     На платформі  Музично-розважального центру «Step-up» вже другий рік поспіль відбувається фестиваль для дітей з інвалідністю та соціальних категорій «Україна-це ми!»,  де діти з особливостями психофізичного розвитку також мають можливість реалізувати себе. Зазвичай захід організовується  напередодні Міжнародного Дня людей з інвалідністю. Традиційними стали змагання з Боччі, гри, що  є доступною навіть для дітей в інвалідних візках.
     З метою популяризації здорового способу життя, влітку розпочав свою роботу напрямок Екологічний парк «Чисте довкілля».
Було проведено туристсько-екологічну акцію з очищення пойми річки Білої. У червні цього року 30 дітей три дні відпочивали в туристичному таборі, організованому біля Коноплянівського водоймища.

     Педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості працюють невтомно, як бджілки, несучи нектар любові дітям з інвалідністю, щоб вони мали можливість реалізовувати свій творчий потенціал, приносити користь суспільству і ставати повноцінними його громадянами.

Немає коментарів:

Дописати коментар